Zdravý životní styl

Vloženo dne 11. 12. 2019, autor Fričová Viktorie.

Učivo

Zdravý životní styl

Očekávaný výstup

Studenti navrhnou zdravý jídelníček a pohybové aktivity

Popis

1. Evokace:

studenti napíší svůj současný jídelníček včetně pohybových aktivit. Spočítají si svůj BMI index a vzhledem k výsledkům zhodnotí svůj životní styl a poukáží na největší chyby svého jídelníčku i pohybových aktivit.

2. Studenti se nejprve na internetové stránce http://www.kaloricketabulky.cz/  zaregistrují.

odkaz: http://www.kaloricketabulky.cz/ 

Při registraci je nutné zadat kromě e­mailu a hesla i pohlaví, výšku, hmotnost a rok narození. Tyto údaje jsou nutné pro výpočet mazálního metabolismu a BMI indexu. Po úspěšné registraci se navíc zobrazí doporučené denní dávky bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny.

 

odkaz: http://www.kaloricketabulky.cz/index.php?confirm=aktivovano 

3. Studenti, kteří chtějí zhubnout, nastaví v přehledu cílovou hmotnost. V základním nastavení účtu se objeví denní doporučené množství tekutin a lze zde nastavit i denní výdej podle způsobu života.

odkaz: http://www.kaloricketabulky.cz/uzivatel­udaje.php?confirm=nastaveniUlozeno 

4. Stiskem tlačítka “jídelníček” studenti sestavují svůj gramážový jídelníček i s energetickou náročností jednotlivých jídel.

Ukázka sestavování jídelníčku:

odkaz: http://www.kaloricketabulky.cz/jidelnicek.php?date=12.07.2014 

5. Na tomto portálu studenti najdou seznam potravin a jejich energetické hodnoty, energetický výdej aktivit v kj (kcal) ­ lze nastavit. Dále pak mohou studenti dlouhodobě sledovat graf plnění stanoveného cíle. Najdou zde i graf příjmu a výdeje energie, pitný režim a mnoho dalších užitečných informací týkajících se zdravého životního stylu.

Zpětná vazba:

Vytvořený jídelníček studenti uloží na Disk Google jako sdílený dokument. Na těchto stránkách si každý student najde pro sebe zajímavé informace. Ve věku kolem 16 let je většina studentů nespokojena se svou postavou a zajímá je, co dělat, aby vypadali lépe.

odkaz: http://www.kaloricketabulky.cz/index.php?confirm=aktivovano